Start programu Mieszkanie Dla Młodych

Doczekaliśmy się startu programu, który pozwoli kupić mieszkanie z dopłatą od państwa. Na chwilę obecną program rozpoczął się z udziałem dwóch polskich banków tj.  Pekao SA oraz PKO BP. docelowo współprace z programem MDM ma podjąć aż 11 banków i to w najbliższych tygodniach.

Poniżej znajdziesz informację o tym co teraz możesz zrobić aby wziąć udział w programie MDM.

Program Mieszkanie Dla Młodych wystartował ale co dalej?

O zasadach programu pisaliśmy już wielokrotnie i wszystkich odsyłam do artykułu Mieszkanie dla łodych zasady". Jeśli znamy już zasady programy to co dalej? Teraz należy wybrać tani kredyt hipoteczny w czym pewnie pomogą doradcy finansowi - jeśli z jakiegoś powodu nie chcecie korzystać z ich usług to sprawdźcie sami aktualne oferty kredytowe korzystając np. z naszego kalkulatora kredytów hipotecznych.


Następnie gdy już wybierzemy odpowiednią ofertę, to bank sprawdzi naszą zdolność kredytową oraz będziemy musieli odpowiedzieć na kilka prostych pytań odnośnie tego, czy możemy przystąpić do programu i czy spełniamy jego zasady (np. nasz wiek, czy posiadamy już jakąś nieruchomość itp).

Zostaniemy również poproszeni o sporządzenie pisemnego oświadczenia, że lokal który chcemy kupić będzie służył zapotrzebowaniu naszych potrzeb mieszkalnych oraz że jego powierzchnia nie przekracza 75 metrów kwadratowych - wymóg programu MDM.

Wszystko to zostanie zweryfikowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego i dostaniemy odpowiedź czy załapiemy się do programu Mieszkanie dla Młodych czy też nie - my radzimy, aby złożyć taki wniosek w kilku bankach - pamiętajcie tylko, żeby dane we wnioskach były spójne!

Zapraszamy Was również do naszego poradnika, o tym jak kupić mieszkanie -  http://mieszkania-dla-mlodych.blogspot.com/2013/06/zakup-mieszkania-jak-kupic-mieszkanie.html

7 komentarzy:

 1. Świetnie, że program już wy starował! Ja od przyszłego tygodnia idę już do banku złożyć wniosek o kredyt z programem mieszkanie dla młodych!

  OdpowiedzUsuń
 2. OK, to teraz jeszcze tylko poszukać jakiegoś mieszkania w okolicy co by z limitami się zmieścić i można kupić tańsze mieszkanie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. wszystko takie ładne i piękne tylko że w bankach nie ma jeszcze wniosków. :)) hehe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to nasi bankowcy znowu zaspali ;( a nie wiesz kiedy będą wnioski dostępne?

   Usuń
 4. Ja na razie podałem swoje dane na tej stronie http://demo.aniatel.pl/michal/banery_mdm/ramka.php i już dzwoniła do mnie Pani z ofertami. Aktualnie dostałem tylko z PKO ale powiedziała, że będzie sukcesywnie dzwonić jak tylko pojawią się nowe oferty.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie, fajnie - teraz trzeba znaleźć mieszkanie, które uwzględni wszystkie kryteria MdM..

  OdpowiedzUsuń

Zostaw komentarz