Salon z Kuchnią.


W nowym budownictwie coraz częściej spotykamy się z pomieszczeniem, które ma tworzyć jednocześnie kuchnie i salon. Przeważnie ten projekt jest stosowany w małych mieszkaniach w celu optycznego powiększenia powierzchni. Aneks kuchenny może być oddzielony od salonu np. wyspą lub barem z wysokimi krzesłami. A dla zwolenników minimalizmu proponuję pozostawić przestrzeń otwartą, w ten oto sposób pokój wyda się bardziej rozświetlony i przestronny.

Dla osób które nie potrafią przyzwyczaić się do otwartej przestrzeni i wyspa czy bar nie są dla nich odpowiednim rozwiązaniem, proponuję zamontowanie drzwi przesuwnych. Jest to ciekawy sposób na oddzielenie od siebie aneksu kuchennego i salonu. Drzwi z płyt MDF mogą mieć różne wzory i odcienie, oczywiście kolor powinien pasować do stylistyki obu wnętrz. A drzwi ze szkła bądź z pleksi nadadzą pomieszczeniu jeszcze więcej światła i przejrzystości.

Jaki kolor kuchni?


Decydując się na kolor w kuchni wybieramy klasyczne jasne kolory, a meble w deseni drewna. Szkoda, ponieważ firmy projektujące meble mają do wyboru ciekawe materiały zastępujące wygląd drewna o wielu interesujących barwach i wzorach. Bawiąc się odcieniami kolorów można stworzyć bardzo oryginalną oraz ciekawą kuchnie (już wcześniej pisaliśmy na temat aranżacji łazienki w nowym mieszkaniu).

Do małych pomieszczeń nie stosujemy ciemnych kolorów, które jeszcze bardziej pomniejszą kuchnię w nowym mieszkaniu. Wybierając barwę ścian trzeba wziąć pod uwagę całość aranżacji oraz jakie mamy uwarunkowanie oświetlenia (sztuczne czy naturalne). Bardzo popularne kolory to orzeźwiająca zieleń, turkus, odcienie pomarańczy oraz błękitu. Jeśli marzy się nam biel czy szarość to ciekawie prezentuję się z meblami w odcieniu: czerni, fioletu, czerwieni, różu, błękitu i zieleni. W dużych pomieszczeniach nie polecam koloru białego, ponieważ kuchnia może paradoksalnie wydawać się zbyt pusta i nudna. Warto jednak skonsultować się z osobą która pomoże dobrać koloryt kuchni, w efekcie otrzymamy pomieszczenie w którym lubimy przebywać. Na pewno w ten sposób kuchnia nie będzie kojarzyła się tylko z miejscem w którym przygotowujemy posiłki.

Cieszy nas to, że chwalicie sobie współprace z naszym nowym doradcą finansowym dla kredytów hipotecznych w programie Mieszkanie dla Młodych. Cześć z Was już wycofała swoje obecne dokumenty z banków i składa je ponownie za pośrednictwem  naszego nowego doradcy (formularz poniżej) - jeśli jeszcze nie próbowaliście kontaktu z nim to nie będziemy Was do tego zmuszać na siłę ale pamiętajcie, że to nic nie kosztuje ;)

2 komentarze:

Zostaw komentarz