Singiel na swoim - MDM 2014

Coraz częściej na rządowy program Mieszkanie dla Mlodych 2014 padają zarzuty, że jest adresowany bardziej dla singli niż dla rodzin. Sceptycy podają fakty, że większość rodzin ma już jakieś małe mieszkanko, które chciało by zamienić na większe, a program im na to nie pozwala, ponieważ jest kierowany do osób, które nie mają żadnego mieszkania.

W programie Mieszkanie dla Młodych dostaniemy dotację na maksimum 50 metrów kwadratowych w lokalu o maksymalnym metrażu 75 metrów kwadratowych - co według osób negatywnie nastawionych do MDM 2014
nie pozwala na zakup wygodnego mieszkania dla czteroosobowej rodziny. Ale zastanówmy się przez chwilę czy mają racje? Ja i moi znajomi przez większość życia wychowywaliśmy się z rodzeństwem w mieszkaniach rodziców, które to miały metraże od 60 do 75 metrów. Rodzeństwo miało jeden pokój, sypialnia należała do rodziców i salon dla wszystkich. Jakoś daliśmy radę i nikt nie narzekał na podłe warunki mieszkaniowe.

Negatywnie nastawione portale, krytykują program i mówią, że przez MDM 2014 ludzie już na starcie będą się zadłużać na całe życie. Opanujmy się i skończmy z postawą roszczeniową - chcesz coś mieć, to musisz na to pracować aby sobie kupić! Powinniśmy się cieszyć, że Państwo przynajmniej dopłaca nam od 10 do 20% w programie Mieszkanie dla Młodych.