Fundusz Mieszkanie na Wynajem

Z początkiem 2014 roku ma ruszyć państwowy Fundusz Mieszkanie na Wynajem, który ma funkcjonować obok dobrze nam już znanego programu Mieszkanie dla Młodych.  Głównym celem funduszu mieszkań na wynajem ma być zwiększenie mobilności naszego rynku pracy, a co za tym idzie ograniczenie bezrobocia wśród osób młodych.O tym czy lepiej wynająć czy kupić mieszkanie pisaliśmy już raz na naszej stronie. Oczywistym dla nas okazało się, że lepiej je kupić. Ale nie braliśmy pod uwagę tego co przygotował teraz dla nas rząd.
Okazuje się, że nasze Państwo kupi 20 tyś mieszkań i będzie je oferowało młodym ludziom w dużo niższej cenie (opłacie miesięcznej za wynajem) niż te, które są obecnie na rynku.

Fundusz ma być skierowany niestety tylko dla osób młodych, którzy dopiero co wchodzą na rynek pracy - nie wiemy na ten temat nic więcej na ta chwilę. Co ważne to to, że cena czynszu za wynajem mieszkania w funduszu Mieszkanie na Wynajem ma wynosić nie więcej niż 4% wartości odtworzenia mieszkania. Wychodzi więc na to, że takie mieszkanie będzie co najmniej tańsze o 1/3 ceny niż te, które są obecnie na rynku. Zapraszamy Was do czytania naszego bloga poświęconego Funduszu Mieszkań na Wynajem, który ruszył z początkiem 2014 roku.

Co wy sądzicie o funduszu mieszkania na wynajem? Możecie się podzielić z nami Waszymi opiniami w komentarzu pod tym artykułem.

5 komentarzy:

 1. a co to jest 20.000 mieszkan w 40 milionowym kraju? oczywiscie, jak w przypadku mieszkania dla młodych, mniejsze miejscowosci i tym razem siłą rzeczy beda wyłączone z projektu bo ten skupi się na pewno na duzych aglomeracjach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak 20 tys mieszkań to może i mało, ale jak mają dotyczyć tylko osób wchodzących na rynek pracy to może coś to pomoże. No to oczywiste, że będzie tak że ludzie z małych miast wyjadą do dużych, bo tam jest praca. Teraz też tak jest, bo łatwiej dostać propozycje z dużego miasta, ale jest problem z mieszkaniem.

   Usuń
 2. Ciekawe tylko kiedy ruszy ten fundusz, ja mam propozycje pracy we Wrocławiu na luty więc się chyba nie załapię ;(

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jestem jak najbardziej za powstaniem takiego funduszu, to dobry pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysł jest OK!

  OdpowiedzUsuń

Zostaw komentarz