Ile kosztuje urządzenie mieszkania

Gdy już kupicie swoje wymarzone mieszkanie, to zaczną was zapewne nachodzić pytania czy pieniądze, które mamy odłożone na ten cel są wystarczające. Czy wszystko co oglądaliśmy wcześniej w sklepie i liczyliśmy jest prawidłowe?

Założę się, że nie...
Zawsze jest tak, że jak chodzi się po sklepie w celu wybrania mebli do pokoju, czy kuchni wtedy gdy nie mamy jeszcze własnego lokum to na wszystko nam starcza. Ale życie to szybko weryfikuje. Okazuje, się że panele do mieszkania jednak będą kosztowały drożej ze względu na podkład, którego nie policzyliśmy. Łazienka wyjdzie kilkaset złotych więcej, ponieważ zakładaliśmy wcześniej, że zrobimy ją inaczej, a tuż po zakupie mieszkania zmieniliśmy zdanie.

Gdy ja urządzałem nasze mieszkanie, to pamiętam te wszystkie dzienne wycieczki po sklepach typu castorama. Po jakieś worki z cementem, rurki itp. Nie potrafiłem się doczekać kiedy zmienię sklepy budowlane na sklepy meblowe.

W sklepach meblowych czekała nas niespodzianka. Wybrane wcześniej meble okazały się tańsze niż wcześniej -  trafiliśmy przypadkowo na promocję - to jedyna miła niespodzianka pod względem kosztowym, która nas spotkała podczas urządzania mieszkania.

Okazuje się, że oprócz zakupu mieszkania i kredytu hipotecznego, na urządzenie 50 metrowego mieszkania wydaliśmy około 35 tysięcy złotych - bez sprzętów RTV do salonu typu TV, kino domowe czy konsole do gier - to już mieliśmy.

Czy to dużo?Dla nas  dużo, bo zakładaliśmy maksymalną kwotę na 30 tyś złotych, a rezerwę (5 tyś zł) chcieliśmy wydać na nowy sprzęt RTV i dodatki do mieszkania.

Na tą chwilę wygląda to tak, że mieszkamy już ponad rok w nowym, urządzonym mieszkaniu ze starym sprzętem RTV, a dodatki kupujemy na bieżąco.