Kogo ominie Mieszkanie dla Młodych?

Program rządowy Mieszkanie dla Młodych jeszcze jest tworzony przez polityków to już wiadomo, że rządowa pomoc na zakup swojego pierwszego mieszkania niektórych z nas ominie. Jeśli chcesz znać start programu to zapraszam do przeczytania artykułu "Od kiedy Mieszkanie dla Młodych". W dalszej części tego artykułu opiszę kogo na pewno ominie program MDM 2014.

Na rządowe dofinansowanie przy zakupie mieszkania na pewno nie mogą liczyć osoby, które chcą sfinansować zakup swojej nieruchomości z własnej gotówki. Program jest kierowany tylko dla osób, które chcą wziąć kredyt hipoteczny na zakup mieszkania.

Rządowe wsparcie nie będzie również przysługiwało osobom, które chcą kupić mieszkanie z rynku wtórnego. Dofinansowanie jest przewidziane tylko dla osób kupujących nieruchomość prosto od dewelopera.

Na sam koniec dodam tylko, że nie będzie można liczyć na dopłatę do mieszkania od Państwa jeśli będziemy chcieli kupić mieszkanie większe niż 75 metrów kwadratowych, a i tak w tym przypadku dofinansowanie będzie liczone tylko do ceny 50 metrów kwadratowych mieszkania.  Dowiedz się więcej - wysokość dofinansowania w programie mieszkanie dla młodych.